Kanonady strzeleckiej ciąg dalszy..

Kibice Wdy nie zapomnieli jeszcze horroru z soboty, a piłkarze ze Świecia zafundowali swoim fanom kolejny dreszczowiec z dużą ilością bramek w Solcu Kujawskim, gdzie po kosmicznym meczu Wda pokonała miejscową Unię 5-3 i zasiadła na fotelu lidera rozgrywek III ligi.

Spotkanie w Solcu Kujawskim rozpoczęło się od mocnego uderzenia gospodarzy. Już po upływie 200 sekund niezdecydowania świeckiej obrony wykorzystał Bartosz Śmietanko z bliska dobijając do bramki swój wcześniejszy strzał głową. Wda nie potrzebowała dużo czasu na odpowiedź, albowiem po upływie kolejnych czterech minut Dawid Retlewski idealnym strzałem z rzutu wolnego doprowadził do remisu. Po kolejnych dziesięciu minutach ten sam zawodnik dał prowadzenie przyjezdnym. Daleki wrzut z autu trafił na głowę świeckiego napastnika, a ten ulokował piłkę w siatce. Wda wyraźnie przeważała czego efektem był po chwili trzeci gol w wykonaniu Dawida Frelka. Gospodarze nie bardzo mieli pomysł na zagrożenie bramce Murawskiego a goście za sprawą pięknej główki Patryka Kiełpińskiego jeszcze przed przerwą podwyższyli na 4-1. Po zmianie stron dwa szybkie ciosy wyprowadzili miejscowi. Uderzenia głową Wojciech Ernesta i Dmytro Plakhtyra w pierwszym kwadransie gry drugiej połowy sprawiły że było już tylko 4-3 dla Wdy i emocje sięgnęły zenitu. Goście uporządkowali jednak szyki obronne i na 15 minut przed końcem podwyższyli wynik bramką Bartosza Czerwińskiego. Jeszcze w 87.minucie powinno być 6-3 ale Dawid Retlewski nie wykorzystał jedenastki. Mimo to goście po chwili i tak cieszyli się z zasłużonego zwycięstwa, które dało im awans na fotel lidera po trzeciej kolejce rozgrywek.

Kolejny mecz Wda rozegra w sobotę 26.sierpnia o godz. 17 na własnym boisku z Kotwicą Kołobrzeg. Serdecznie zapraszamy wszystkich Kibiców!

Unia Solec Kujawski 3 – 5 Wda Świecie

Bramki: 1-0 Śmietanko (4.), 1-1 Retlewski (8. – wolny), 1-2 Retlewski (18. – głową), 1-3 Frelek (25.), 1-4 Kiełpiński (44. – głową), 2-4 Ernest (47. – głową), 3-4 Plakhtyr (59. – głową), 3-5 Czerwiński (75.).

Żółte kartki: Plakhtyr, Żurek, Michalski, Kaczkowski (Unia) – Wenerski (Wda).