Kanonada Wdy!

Wda Świecie – Notecianka Pakość 8-0 (4-0).

Bramki: 1-0 Maliszewski (14. – karny), 2-0  Lewandowski (15.), 3-0 Ratkowski (37.), 4-0 Falciano (38.), 5-0 Lewandowski, 6-0 Słaby (84. – głową), 7-0 Adamczyk (86.), 8-0 Linkowski (90.).

Żółte kartki: Szabłowski, Ratkowski (Wda) – Strzesak (Notecianka).

Widzów: 120.

Sędziował: Piotr Wiśniewski (Bydgoszcz).

Wda: Szabłowski – Słaby, Widz, Frankiewicz, Ratkowski (67. Linkowski) – Lewandowski (67. Safian), Maliszewski (78. Graczyk), Adamczyk, Wenerski (87. Dobrowolski), Rybacki (78. Topór) – Falciano.

Od pierwszych minut spotkania lekką przewagę uzyskali gospodarze. W 13.minucie w polu karnym Notecianki sfaulowany został Jakub Ratkowski i sędzia Piotr Wiśniewski wskazał na jedenasty metr. Rzut karny pewnie wykorzystał Karol Maliszewski i było 1-0. Kilkanaście sekund później ten sam zawodnik minimalnie chybił w dogodnej sytuacji. Kolejna akcja Wdy zaowocowała drugą bramką. Podanie od Ratkowskiego w polu karnym gości otrzymał Wojciech Lewandowski, zatańczył z obrońcami i uderzył w długi róg nie do obrony. Wda cały czas miała przewagę na boisku i atakowała beniaminka z Pakości. W 37. minucie w poprzeczkę trafił Damian Rybacki a skuteczną dobitką popisał się Jakub Ratkowski. 60 sekund później Ratkowski dograł w pole karne do Falciano a ten podwyższył na 4-0 i ustalił wynik pierwszej części spotkania.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Wda nadal kontrolowała boiskowe wydarzenia i z rozmachem atakowała bramkę gości. W 55. minucie Lewandowski z zerowego kąta próbował dograć w pole karne, piłka odbiła się od słupka i zatrzepotała w siatce ku zdziwieniu graczy z Pakości. W 78. minucie debiut w pierwszej drużynie zaliczył Oskar Graczyk. W końcówce na 6-0 podwyższył strzałem głową po rzucie rożnym Paweł Słaby a chwilę później Tomasz Adamczyk wykorzystał podanie Graczyka i po raz siódmy pokonał golkipera przyjezdnych. Kanonadę Wdy zakończył w ostatniej akcji meczu Kamil Linkowski, który skutecznie zakończył swoją indywidualną akcję i ustalił wynik meczu na 8-0!