Kadra Damiana Ejankowskiego powalczy o mistrzostwo Polski. W składzie trzech zawodników Wdy

Kadra województwa kujawsko-pomorskiego (rocznik 2006) ma szanse na mistrzostwo kraju. Nie brakuje świeckich akcentów. Trenerem kadry jest bowiem Damian Ejankowski, koordynator sportowy naszego klubu, a powołania otrzymali Bartłomiej Wandachowicz, Oskar Kubiak oraz Szymon Kozłowski.

 

Bój o mistrzostwo Polski toczyć się będzie od 23 do 30 czerwca na stadionie Jagiellonii w Białymstoku. Udział w turnieju weźmie osiem zespołów. Rywalizacja toczyć się będzie w dwóch grupach. Zwycięzcy zagrają o mistrzostwo. O brąz zmierzą się zespoły które w grupach zajmą drugie miejsca. Pozostali zostaną odprawieni z kwitkiem. – Nasze województwo dawno nie miało szansy na mistrzostwo, więc damy z siebie sto procent – zapowiada Damian Ejankowski.

 

Przypomnijmy, że kujawsko-pomorska kadra na turniej ten awansowała jako zwycięzca grupy, w której grały też reprezentacje województw: podlaskiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.

 

To jednak nie koniec dobrych wiadomości. Polski wiązek Piłki Nożnej opublikował bowiem, podpisaną przez samego Zbigniewa Bońka listę zawodników urodzonych w 2006 roku, powołanych na Letnią Akademię Młodych Orłów. Na liście tej zobaczyć możemy dwóch naszych zawodników tj. Oskara Kubiaka i Szymona Kozłowskiego. Turnus rocznika 2006 trwać będzie od 27 lipca do 4 sierpnia w Gniewinie.