Juniorzy Młodsi o krok od awansu

Wczoraj nasz zespół juniorów młodszych B2 pokonał Spójnię Białe Błota w pierwszym meczu barażowym o awans do I Ligi Wojewódzkiej. Wda objęła prowadzenie po świetnym kontrataku i ładnym uderzeniu Emanuela Kurpiewskiego tuż przed przerwą. Rywale po zmianie stron zdołali szybko wyrównać, a do świeckiej bramki trafił Gracjan Grygiel. W 78. minucie sędzia podyktował rzut karny dla naszej drużyny po zagraniu ręką jednego z graczy Spójni w polu karnym. Z jedenastu metrów nie pomylił się Oskar Graczyk i było 2-1. Tuż przed końcem spotkania wynik podwyższył Maksymilian Zdunek i dał dwubramkową zaliczkę Wdzie przed rewanżem. Rewanżowy pojedynek tych zespołów rozegrany zostanie w najbliższy weekend w Białych Błotach.

Wda Świecie – Spójnia Białe Błota 3-1 (1-0).

Bramki: 1-0 Kurpiewski (44.), 1-1 Grygiel (46.), 2-1 Graczyk (78. – karny), 3-1 Zdunek (89. – głową).

Żółte kartki: Szczygieł (Wda) – Adamski (Spójnia).

Sędziował: Karol Zygadlewicz (Grudziądz).