Inauguracja rundy wiosennej dla Wdy!

 

Nie mogliśmy sobie lepiej wymarzyć inauguracji rundy wiosennej. Nasz zespół dominował nad rywalem niemal w każdym elemencie gry. W środku pola niczym profesor rządził i dzielił Łukasz Wenerski, często obsługując swoich kolegów genialnymi podaniami. Worek z bramkami otworzył w 29. minucie Mikołaj Sobczak, który z bliskiej odległości pokonał bramkarza rywali. Siedem minut później podanie Pawła Słabego na bramkę zamienił Wojciech Ernest przenosząc piłkę nad bramkarzem Victorii. Tuż przed przerwą ewidentnie w polu karnym sfaulowany został Dawid Warchoł, a sędzia wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Łukasz Wenerski, ale bramkarz znakomicie odczytał jego zamiary. Po dobitce Piątkowskiego piłka minęła natomiast prawy słupek bramki gości. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Dawid Warchoł znakomitym podaniem obsłużył Wojciecha Ernesta, który ponownie wpisał się na listę strzelców.
W drugiej połowie zwrotu akcji nie było. Nasz zespół nadal dominował. Kilka dogodnych sytuacji do zdobycia gola miał Wojciech Ernest. Do siatki rywala trafił jednak dopiero 61. minucie ustalając tym samym wynik spotkania. Popularny „Erni” miał jeszcze jedną doskonałą sytuacje w 77. minucie, kiedy to otrzymał kapitalne podanie posłane nad głową obrońców od Łukasza Wenerskiego. Niestety piłka po strzale Ernesta odbiła się od poprzeczki.

Gości stać było tylko na jedną groźną akcję. W pierwszej połowie oddali groźny strzał z lewego sektora boiska, ale Daniel Semrau nie dał się zaskoczyć graczom Victorii. Poza tym nasz bramkarz nie miał okazji do interwencji.

 

Wda Świecie – Victoria Niemcz 4:0 (3:0).

Bramki dla Wdy: Sobczak (29), Ratkowski (36), Ernest 2 (45+1, 61).

Wda: Semrau – Ratkowski, Dam,Wietrzykowski (84. Kozicki), Słaby, Gackowski – Wenerski, Daw. Wietrzykowski (78. Dobrowolski), Warchoł, Sobczak (67. Kaczerowski), Piątkowski (60. Wiśniewski) – Ernest.

Jan Gratkowski