Gramy dalej w pucharze

Krajna Sępólno Krajeńskie – Wda Świecie 2-4 (1-2).

Bramki: 0-1 Graczyk (16.), 1-1 Burkiewicz (18. – wolny), 1-2 Falciano (41.), 1-3 Ratkowski (84.), 2-3 Burkiewicz (87.), 2-4 Maliszewski (90. – karny).

Wda: Szabłowski – Słaby, Frankiewicz (70. Safian), Topór (46. Kułakowski), Dobrowolski (46. Wenerski) – Safian, Linkowski (46. Maliszewski), Lewandowski, Rybacki, Graczyk – Falciano (46. Ratkowski).

Wda Świecie wywalczyła awans do IV rundy Okręgowego Pucharu Polski. Ten nie przyszedł jednak łatwo, bowiem ambitnie grający zespół gospodarzy do końca spotkania trzymał kontakt z czwartoligowcem. Zaczęło się zgodnie z planem od trafienia Oskara Graczyka w 16. minucie dla Wdy. Dwie minuty później Bartosz Burkiewicz strzałem z rzutu wolnego doprowadził do remisu. W końcówce pierwszej połowy ponownie objęliśmy prowadzenie po strzale Gabriela Santosa Falciano. W drugiej połowie długo żadna ze stron nie potrafiła zdobyć gola. W końcu w 84. minucie po podaniu Graczyka na 3-1 dla Świecian trafił Jakub Ratkowski. Krajna po chwili jednak znowu strzeliła bramkę kontaktową za sprawą Burkiewicza. W 90. minucie zwycięstwo świeckiego KS przypieczętował Karol Maliszewski skutecznie egzekwując rzut karny. Wda w kolejnej rundzie 13. października zmierzy się z wygranym z pary Tucholanka Tuchola – Wisła Gruczno.