Grad bramek i porażka Wdy w sparingu

Logo Wda Świecie na tle murawy

Drugiej porażki w okresie przygotowawczym doznali seniorzy Wdy Świecie. Tym razem ich pogromcą okazał się czwartoligowy Sportis Łochowo, który wygrał w Świeciu 6-3 (1-1). Pierwsza połowa nie zapowiadała tak wysokiej przegranej gospodarzy. W 11. minucie bramkę dla świeckiego KS zdobył Paweł Słaby. Goście wyrównali w 27. minucie po trafieniu Marcina Krzywickiego. Druga odsłona rozpoczęła się od dwóch bramek czwartoligowca. Wda złapała kontakt po skutecznym strzale głową Dawida Wietrzykowskiego. Niestety słaba postawa formacji defensywnej spowodowała, że po kilku minutach Łochowianie zdobyli dwie kolejne bramki i prowadzili już 5-2. Na dwadzieścia minut przed końcem meczu z rzutu karnego trzeciego gola dla podopiecznych Dariusza Jackiewicza uzyskał Przemysław Kozicki. Po chwili jednak po błędzie świeckiego golkipera goście zdobyli szóstą bramkę, ustalając wynik spotkania na swoją korzyść stosunkiem 6-3. Królem polowania w ekipie przyjezdnej okazał się tego dnia Maksym Humieniuk, który ustrzelił hat-tricka.

Wda Świecie – Sportis Łochowo 3-6 (1-1).

Bramki dla Wdy: 1-0 Słaby (11.), 2-3 Wietrzykowski (58.), 3-5 Kozicki (70. – karny).

Sędziował: Jakub Bzdawka (Warszawa).