Emocje na inaugurację. 3 punkty dla Wdy!

W pierwszym meczu sezonu 2019/2020 pierwszy zespół Wdy pokonał w Jabłonowie Pomorskim miejscowy Naprzód 1:0. Bramkę dla świecian strzelił w dość nietypowej sytuacji Bartosz Czerwiński.

Pomocnik Wdy w 5 minucie posłał dośrodkowanie z rzutu wolnego, ale po zamieszaniu w polu karnym nikt jej nie dotknął. Futbolówka minęła za to całym obwodem linię bramkową.

Podopieczni Dariusza Jackiewicza nie spuścili jednak z tonu i kontrolowali przebieg spotkania. Bardzo dobrych okazji nie wykorzystał w pierwszej połowie Patryk Jarantowicz.

Po zmianie stron na boisku nadal dominowała Wda. Do 60 minuty, kiedy w sytuacji sam na sam z Semrauem znalazł się napastnik gospodarzy. Adrian Gackowski chcąc ratować sytuację chwycił gracza Naprzodu za koszulkę. Z racji tego, że był w tym momencie ostatnim obrońcą obejrzał za to zagranie czerwoną kartkę. Po tej sytuacji trener Jackiewicz zdecydował się na bardziej defensywne ustawienie.

Od tego momentu gospodarze nabrali wiatru w żagle i stworzyli kilka groźnych sytuacji. Gracze Wdy też zagrozili bramce Naprzodu. Najbliżej zdobycia gola był w 83 minucie Czerwiński, ale jego strzał z kilku metrów instynktownie wybronił bramkarz.

Gospodarze w doliczonym czasie gry doprowadzili do wyrównania. Po dośrodkowaniu głową piłkę do bramki Semraua skierował gracz Naprzodu. Zanim jednak padł strzał sędzia liniowy zdecydowanie podniósł chorągiewkę sygnalizując spalonego.

Naprzód Jabłonowo – Wda Świecie 0:1

Bramka dla Wdy: Czerwiński (5)

Wda: Semrau – Gackowski, Żurek, Słaby, Kocieniewski – Wietrzykowski, Wenerski, Czerwiński, Jarantowicz (82. Wiśniewski), Warchoł (62. Topór) – Ratkowski (68. Tarkowski).