Drugie zwycięstwo Wdy!

 

Niemal od samego początku meczu przeciwnik mocno postawił się naszemu zespołowi i nie pozwolił na swobodną grę. Zwłaszcza w środku pola. W 15 minucie Wojciech Ernest wykazał się jednak sprytem w polu karnym, minął bramkarza i efektownie, przewrotką próbował wyprowadzić nasz zespół na prowadzenie. Piłka po jego strzale minęła jednak bramkę gości. GLKS odpowiedział kilkoma groźnymi akcjami, ale piłka po strzałach zawodników gości także nie były celne. Nasz zespół szukał szczęścia natomiast prawą stroną boiska. Piłki w pole karne posyłał aktywny Jakub Ratkowski, ale jego koledzy nie potrafili pokonać golkipera gości.

 

Odpowiedź gości była niemal natychmiastowa. W 33 minucie po podaniu z głębi pola Dawida Wietrzykowskiego ubiegł napastnik GLKS-u, który idealnym podaniem obsłużył kolegę z zespołu, lecz ten trafił jedynie w boczną siatkę. Chwilę później goście nie potrafili wykorzystać znakomitego prezentu. Ponownie bowiem błąd popełnił Dawid Wietrzykowski, który w dziecinny sposób stracił piłkę przed własnym polem karnym. Nasz zespół na prowadzenie wyjść mógł tuż przed przerwą, kiedy to sędzia dopatrzył się zagrania ręką obrońcy gości w polu karnym i wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Bartosz Czerwiński, ale jego strzał wybronił bramkarz gości.

 

W drugiej połowie nasz zespół zaatakował śmielej. Tuż po zmianie stron doskonałą wymianę podań przeprowadzili Czerwiński z Ernestem, ale strzał naszego napastnika wybronił bramkarz gości. W 58 minucie natomiast Wojciech Ernest strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Chwilę później popularny „Erni” ponownie wykorzystał wrzutkę w pole karne i z kilku metrów głową skierował piłkę do bramki. Dwa gole przewagi dodały skrzydeł naszym graczom, którzy zaczęli atakować jeszcze śmielej. Dogodne sytuacje do podwyższenia miał Wojciech Ernest i Dawid Warchoł, ale piłka po ich strzałach mijała bramkę gości. Tuż przed ostatnim gwizdkiem goście natomiast zdołali zmniejszyć rozmiary porażki po nieporozumieniu Daniela Semraua z obrońcami naszego zespołu.

 

Wda Świecie – GLKS Osielsko 2:1 (0:0).

Bramki dla Wdy: Ernest (58, 60).

Wda: Semrau, Dam. Wietrzykowski, Ratkowski, Słaby, Gackowski, Daw. Wietrzykowski (51. Tarkowski), Wenerski, Czerwiński (73. Dobrowolski), Sobczak, Ernest (85. Ziółkowski), Warchoł.

 

Jan Gratkowski