Czerwona Wda

W meczu 7.kolejki Wda Świecie przegrała w Gdyni z miejscowym Bałtykiem 0-3. Pierwsza połowa spotkania to wyrównany pojedynek, w której bliżsi zdobycia gola byli zawodnicy Marka Końko. W 13. minucie świecianie po strzale głową Patryka Kiełpińskiego reklamowali nawet, że piłka znalazła się w bramce gospodarzy ale prowadzący ten mecz Pan Łukasz Wilk był innego zdania. Bliski szczęścia był także Dawid Retlewski ale i jemu nie udało się pokonać golkipera miejscowych. Swoje okazje mieli także piłkarze Bałtyku ale im również brakowało skuteczności. Drugą część gry Wda rozpoczęła bardzo źle. Już kilkadziesiąt sekund po wznowieniu meczu fatalny błąd popełnił Daniel Semrau, ale jeszcze tym razem Bałtyk nie wyszedł na prowadzenie, bowiem uderzenie jednego z miejscowych było minimalnie niecelne. W 51. minucie jednak gospodarze cieszyli się z bramki. Niepilnowany przed polem karnym Juliusz Letniowski ładnym strzałem pod porzeczkę pokonał Semraua. Pięć minut później było już 2-0, a gola strzałem głową przy biernej postawie świeckiej defensywy strzelił Sebastian Bartlewski. Czym bliżej do końca meczu na boisku było bardziej nerwowo. Zawodnicy obu zespołów mieli sporo pretensji do arbitra, który niestety momentami nie panował nad boiskowymi wydarzeniami. W 83. minucie meczu za utarczkę słowną z sędzią drugą żółtą kartkę otrzymał Patryk Kiełpiński. Chwilę później Juliusz Letniowski bez piłki próbował kopnąć Bartosza Czerwińskiego, który w rewanżu w niewybredny sposób obraził zawodnika gospodarzy i po chwili świecki zawodnik obejrzał za to zachowanie czerwień. Niestety arbitrom umknęło z pola widzenia wcześniejsze zachowanie Letniowskiego i ku zdziwieniu gości zawodnik ten nawet nie został upomniany za swoje przewinienie żółtym kartonikiem. Do końca spotkania mecz toczył się w nerwowej atmosferze ale nie przeszkodziło to Mateuszowi Kuzimskiemu w zdobyciu trzeciego gola dla Bałtyku. Świecianie natomiast po raz drugi w sezonie schodzili z boiska bez strzelonej bramki i po raz drugi przy takim stanie rzeczy wynik na ich niekorzyść brzmi 0-3.

Bałtyk Gdynia – Wda Świecie 3-0 (0-0).

Bramki: 1-0 Letniowski (51.), 2-0 Bartlewski (55. – głową), 3-0 Kuzimski (90+3).

Żółte kartki: Letniowski (Bałtyk) –  Kiełpiński, Dawid Wietrzykowski, Binerowski, Semrau (Wda).

Czerwone kartki: Kiełpiński (83. – za drugą żółtą), Czerwiński (89. – niesportowe zachowanie) – obaj Wda.

Sędziował: Łukasz Wilk (Stargard).