Chemik skuteczniejszy w Świeciu

Wda Świecie – Chemik Bydgoszcz 1-2 (0-1).

Bramki: 0-1 Pieczyński (9. – głową), 0-2 Perliński (75.), 1-2 Ernest (76. – karny).

Wda: Piotrowski – Słaby, Góra, Widz, Ratkowski – Piątkowski (46. Waszczuk), Wietrzykowski, Maliszewski, Czerwiński, Wenerski – Ernest.

Sędziował: Dariusz Orzechowski (Brodnica).

Mecz od celnego uderzenia z rzutu wolnego rozpoczęli gospodarze. Strzał Bartosza Czerwińskiego padł jednak łupem bramkarza rywali. W 8. minucie w swoim stylu skrzydłem szarżował Maciej Kot ale jego próba strzału została zablokowana i goście wywalczyli korner. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w polu karnym Wdy walkę o górną piłkę wygrał Gabriel Pieczyński i strzałem głową dał prowadzenie Chemikowi. Chwilę później Damian Rysiewski w dobrej sytuacji uderzył nad bramką Piotrowskiego. Kolejne minuty to więcej z gry Wdy i kilka rzutów rożnych które nie przyniosły wyrównania. Świetna okazję do zdobycia gola miał w 36.mincuie Marek Piątkowski ale najpierw jego strzał głową obronił bramkarz z Bydgoszczy a dobitkę zablokował w ostatniej chwili obrońca. Do przerwy oba zespoły nie zdobyły już bramek i goście prowadzili 1-0. Druga część meczu to optyczna przewaga Wdy, ale gospodarze nie potrafili długimi fragmentami gry zagrozić bramce Chemika. Goście skupili się na wyprowadzeniu kontr i po jednej z nich w 74. minucie Patryk Perliński podwyższył prowadzenie bydgoszczan. Wda nie załamała się utratą drugiej bramki i po chwili w polu karnym rywali sfaulowany został Karol Maliszewski. Sędzia odgwizdał rzut karny, który pewnie na bramkę zamienił Wojciech Ernest. Chwilę później okazję na wyrównanie miał Czerwiński ale jego strzał nie znalazł drogi do bramki. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i Chemik wywalczył komplet punktów w Świeciu.